• DOLAR
  $1.693,9200
  ( ₺1,65 )
 • EURO
  $0,4640
  %-0,14
 • ALTIN
  $50.942,4900
  %0,40
 • BIST
  91,8972
  ( ₺0,04 )
Vakıflar Yüreklere Dokunmaya Devam Ediyor

Vakıflar Yüreklere Dokunmaya Devam Ediyor

Ata Mirası eserlerin, tarihi ve Kültürel Varlıkların, korunması, yaşatılması, onarılması konusunda önemli çalışmalar yürüten, Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Sorumluluk alanı içinde yer alan Malatya, Elazığ ve Tunceli illerindeki ihtiyaç sahibi 717 aileye de her ay düzenli yardım ulaştırmaya devam ediyor

Her ay düzenli olarak yapılan yardımlardan Gıda yardımı olarak Malatya’dan 279, Elazığ’dan 230, Tunceli’den 208 olmak üzere toplamda 717 aile yararlanıyor. Nakdi yardımlardan ise Malatya’dan 115, Elazığ’dan 45, Tunceli’den 6 aile yararlanırken, Malatya’dan 224, Elâzığ’dan 150, Tunceli’den 96 olmak üzere 470 öğrenciye de eğitim desteği sağlanarak burs veriliyor.
DAHA ÇOK YÜREKLERE DOKUNMAK İSTİYORUZ
Konuyla ilgili olarak bilgi veren Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Doğan, yaptığım değerlendirme ise; “Bu kadim millet, halkını, tebaasını ve başkalarını, memnun etmek adına, hükmettiği topraklarda vakıf müessesesini tesis ve inşa etmek için büyük bir çaba harcadı ve 1048’den günümüze, kurduğu binlerce vakıfla, gönülleri fethetti bir bakıma. Bugün en kıymetli ecdat yadigârımız olarak kabul edebileceğimiz vakıflarımız, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün himayesinde faaliyetlerini icra etmeye devam etmektedir. Bu bakımdan sorumluluğumuz büyük, yükümüz ağırdır. Bu mübarek yolda, mensubu olduğumuz millet, bağlı bulunduğumuz peygamber ve binlerce yıllık devlet geleneğimiz, yolumuzu aydınlatan en önemli ışıklardır. Genel müdürlüğümüz ile Bölge Müdürlüğümüz, adeta kılı kırk yararak, bin yıllık bir geleneği söz verildiği ölçüde, sürdürmeye devam ettirmeye çalışmaktadır. Bu gün yaşamış olduğumuz bu sıkıntılı günlerde de Milletimizin ihtiyaçlarını bir nebzede olsa karşılıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha çok yüreklere dokunabilmek adına bin yıllık bu kadim müessesenin, dünya döndükçe ilelebet payidar kalması temennisiyle” ifadelerini kullanarak çalışma amaçlarını özetledi.
>>> A.Vahap Kaygusuz –Ali Nihat Yavuz (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?