• DOLAR
  $3.855,9900
  ( ₺2,38 )
 • EURO
  $1,5701
  %-0,40
 • ALTIN
  $59.021,2300
  %0,49
 • BIST
  90,2331
  ( ₺0,03 )
TÖTM Kurslarına Pandemi Engel Olamadı

TÖTM Kurslarına Pandemi Engel Olamadı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi donanımlı Personellere sahip olduğu kadar, Ülke genelinde sağlık çalışmalarına da katkı sağlıyor. Sağlık çalışmalarında bilimsel çalışmaların artırılması ve alanında uzman hocaları yetişmesi için çalışmaların yürütüldüğü merkezde Pandemi çalışmaları durdurulamadı. Online ortamda gerçekleştirilen Laparoskopik Böbrek Tümörü Kursu’na katılım oldukça yoğundu.

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Ali Beytur ve İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi hocaların verdiği Online Canlı Laparoskopik Böbrek Tümörü Kursu’na 300’e yakın Ürolog katıldı.
İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, açılış konuşmasında kursun amacı ve uygulamalar hakkında bilgi verdi. Sabah saat 09:00 ile öğlen saat 16:00 arası süren kursa farklı şehirlerden 300’e yakın Ürolog katıldı.
2 oturum halinde gerçekleşen programda 1’inci oturumun başkanlığını Prof. Dr. İsmet Yavaşcaoğlu ve Prof. Dr. İlker Seçkiner, 2’inci oturumun başkanlığını ise Prof. Dr. Ali Beytur ve Prof. Dr. Necip Pirinçci yaptı.
Böbrek Tümörlerinde haritalama nasıl yapılır, Laporoskopi ekipmanlarının tanıtımı, Laporoskopik Parsiyel Nefrektomi, BPH Medikal Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar, Laporoskopik Radikal Nefretomi başlıkları kursta değerlendirildi.
İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay ise sosyal medya hesaplarından programın ardından Hocaları ve Kursiyelerleri tebrik ederek,” Başhekim Ali hocamız ve üroloji hocalarımız çevrimiçi canlı laparoskopik böbrek tümörü ameliyatları ile kurs verdi. Kursa ülkemizin her yöresinden üç yüze yakın ürolog doktor katılarak canlı ameliyatları izledi.” dedi.
>> Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?