• DOLAR
  $2.781,6800
  ( ₺0,89 )
 • EURO
  $0,7217
  %0,74
 • ALTIN
  $39.214,9800
  %0,18
 • BIST
  92,2197
  ( ₺0,11 )
Şeker Fabrikası Yeni Sezona Başlıyor

Şeker Fabrikası Yeni Sezona Başlıyor

Türk Şeker’e bağlı Malatya Şeker Fabrikası çıtayı yükseltmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 550 bin ton kota hedefleyerek, 545 bin ton pancar işleyip, 68 bin ton şeker elde ederek tarihindeki rekoru kıran fabrika bu yıl ki hedefini 75 bin ton olarak belirledi

Geçtiğimiz yıl yaptığı 7 Milyonluk yatırım ile otomasyon sitemini yenileyen fabrika bu yıl da üretilen şeker kalitesini artırmak için Kireç üretim Tesisinin yeni esil otomasyona hazırlamaya başladı. Sezon başlangıcına yetiştirilecek olan tesisin yapımı için ise 7 milyon TL ödenek kullanılacak. Tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte üretilen şeker kalitesinin daha da yükselmesi planlanıyor.
KOTA YÜKSELTİLDİ
Geçen yıl 545 bin ton pancar işleyerek 68 bin ton şeker elde eden fabrika, bu yılki hedefini ise 590 bin ton pancar işleyerek 75 bin tona çıkarmayı hedefliyor. Bu amaçla pancar ekimi çalışmalarının bölgedeki illerde başladığını hatırlatan yetkililer, “Şu anda hava şartlarından dolayı Şanlıurfa, Kahramanmaraş illerinde ekim çalışmaları tamamlanmak üzere. Önümüzdeki günlerde hava şartlarını uygun olması halinde ekim sahamızda yer alan, Gaziantep, Adıyaman, Sivas, Elazığ ve Malatya illerinde de ekim çalışmalarımızın hazırlıklarını tamamladık. Yıldan yıla üretim çıtamızı yükselterek , Malatya ve Türkiye ekonomisine katkı sunmayı hedefliyoruz” diye bilgi paylaştılar.
>>>A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz(Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?