• DOLAR
  $2.767,0000
  ( ₺2,23 )
 • EURO
  $0,7207
  %0,79
 • ALTIN
  $39.264,5900
  %0,45
 • BIST
  92,2329
  ( ₺0,09 )
Şehit Özbey’in İsmi Kütüphaneye Verildi

Şehit Özbey’in İsmi Kütüphaneye Verildi

10 Şubat’ta Irak’ın kuzeyindeki Gara Bölgesi’nde PKK’lı teröristler tarafından rehin tutulan ve sonrasında şehit edilen 13 güvenlik görevlisi içinde yer alan Malatyalı Şehit Semih Özbey’in ismi Battalgazi Merdivenler İlkokulunda açılan kütüphaneye verildi.

Malatya Ticaret Borsası (MTB) öncülüğünde TOBB ve İnönü Üniversitesi ile birlikte hayata geçirilen Kütüphaneye Şehit Semih Özbey’in adı verildi. Yaklaşık 2 bin 500 kitabın yer aldığı kütüphanede düzenlenen törende konuşan MTB Başkanı Ramazan Özcan açılış töreninde şöyle konuştu. “Malatya İnönü Üniversitesi ve Battalgazi ilçemiz Halk Eğitim Müdürlüğü ile beraber burada bir kütüphane yapma gereği hissettik. İnönü Üniversitesinden Özgür Karataş hocamız ile burada bir çalışma gerçekleştirdik. Özellikle şehir merkezine uzak olan, daha çok taşımalı eğitimle eğitim gören çocuklarımızın bu tür alanlarda kütüphane ihtiyacının çok yüksek miktarda olduğunu hepimiz biliyoruz. Tabii burada özellikle kovid-19 pandemisinden sonra belki en çok zarar gören sıkıntı çeken alanlardan biri eğitim alanıydı. Bu yaraları sarmaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Gara’da şehit düşen, Sayın Gürsel Özbey’in oğlu Astsubay Semih Özbey kardeşimiz orada çok hain ve kalleşçe katledildi. Bu kütüphanemizin de biz daha önce Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun ismini vermeyi planlamıştık. Ama sonradan Semih kardeşimiz Şehit olunca buraya şehidimizin ismini vermenin çok daha elzem olduğunu hissettik. Böyle bir mütevazi bir karar aldık. Cenabı Allah tekrar Gara’da şehit olan askerlerimize ve bundan önce vatan toprakları için canını gözünü kırpmadan feda eden bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Cenabı Allah bir daha bize böyle acılar yaşatmasın. Ama pahalı bir arsada oturmanın mutlaka bedelini ödüyoruz diye düşünüyoruz. İnşallah Vatan topraklarımızı savunmak için bundan sonra da Şehit vermeye, eğer gerekirse gözümüzü kırpmadan da bu yolda kendimizi feda etmeye devam edeceğiz” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.
İSMİ YENİ AÇILACAK OKULA DA VERİLECEK
İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ise konuşmasında “Dezavantajlı bölgelerde biz 2021 yılında daha fazla yer almak istiyoruz. Buralarda hem kütüphane anlamında, hem bilişim anlamında da, Öğretmenler odasının fiziki anlamda düzeltmesi ile ilgili kollarımızı sıvadık. Önemli adımlar atmak istiyoruz. Bu gün başka bir durumla karşı karşıyayız. Aynı zamanda Milli Eğitim ve ailesinin bir parçası olan şehidimizin ailesinin bir kısmı Milli Eğitimde. Biz de kendisini Milli Eğitimin bir ferdi olarak görüyoruz. Tekrardan ailesine sabrı Cemil niyaz ediyorum. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. 2021 yılında yapacağınız bir okulumuza kendisinin adını vereceğimizi buradan belirtmek istiyorum. Aynı zamanda benim duygularımı Beyza hocanın anlatmasını istiyorum.” İfadelerini kullandı.
DUA BEKLİYORUM
Şehit Semih Özbey’in kardeşi Beyza Özbey ise konuşmasında şunları söyledi. “Şehidimizin Kardeşiyim. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. İnşallah Adını unutmayacağız. İnşallah bundan sonra onun için elimizden geleni yapacağız. En azından burada her bir çocuğa bir kelime öğretilse bile bu Abimin ruhu için bir dua okunsa e bir dua okunsa diye ümit ediyorum.”
>>> A.Vahap Kaygusuz – Hanife Yiğit

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?