• DOLAR
  $2.792,5900
  ( ₺2,45 )
 • EURO
  $0,7273
  %0,73
 • ALTIN
  $40.232,5600
  %0,50
 • BIST
  92,2501
  ( ₺0,08 )
Kurban Bağışları Kızılay’a

Kurban Bağışları Kızılay’a

Türk Kızılay tarafından başlatılan “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” kampanyasına Malatya’dan bağış desteği her geçen gün artıyor. Son olarak İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, Üniversite Yönetimi ve bazı Akademisyenler bağışlarını Türk Kızılay Malatya Şubesi aracılığıyla gerçekleştirdi.

Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu ve yönetim kurulu üyeleri İnönü Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof.Dr.Ahmet Kızılay’ı ziyaret etti. Türk Kızılayı’nın başlattığı “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” kampanyasına Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Üniversite Yönetimi ve bazı Öğreti üyeleri kurban vekaletini Kızılay’a vererek destek oldu.
Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu ‘Kızılay’ın yurtiçi ve yurt dışı 20 ülkede hayırseverlerin Türkiyede ve dünyadaki fakir insanları sevindirdiğini belirterek hayırseverlerin kurban vekâletleriyle sofraları bereketlendireceklerini, Kızılay’a verilecek kurban vekaletleriyle milyonlara ulaşılacaklarını söyledi. Türk Kızılayı’ nın her zaman yanında olduğu için de Kızılay ailesi adına İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a teşekkür ettiğini belirtti.
“MAZLUMLARA UMUT OLUN”
Kurban bağışı yaparak mazlum coğrafyalara yardım eli uzatılabileceğini belirten Başkan Soylu,” Bu sene yurt içi kurban bedelimiz değişmedi. Yurt dışı kurban bedelimiz ise 850 liradan 1050 liraya yükseldi. Artık tek fiyatla yurt içi ve yurt dışı kurban vekâletleri verilebilecek. Ayrıca yurt dışı kurban vekâleti için döviz olarak 125 dolar veya 105 avro olarak da bağış yapılabiliyor. Yurt dışında yoksulluğun, çatışmaların ve kuraklığın vurduğu ülkelerde ve gönül coğrafyalarımızda en kırılgan kesimleri yardım için belirledik. Bosna Hersek, KKTC, Azerbaycan, Filistin, Irak, Suriye, Yemen, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Endonezya, Güney Sudan, Sudan, Somali, Senegal, Karadağ, Kuzey Makedonya, Çad, Nijer ve Tanzanya’da ihtiyaç sahibi olan insanlara kurban bağışları anında ulaştırılacak. Kurban vekâletlerini Kızılay’a emanet ederek gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesaplarından, internet bankacılığından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabından, www.kizilay.org.tr’den, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan ve Malatya genelindeki tüm Kızılay şubelerinden vekâletlerini verebilecekler.” dedi.
>> Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?